SIUVĖJAS

DARBO APRAŠYMAS

Siuvėjas atlieka įvairias siuvimo operacijas. Pagal pateiktus modelius pasiuva pagrindines vyriškų, moteriškų ir lengvųjų drabužių detales, vyriško ar moteriško asortimento gaminius, parenka įdėklines medžiagas, siūlus, furnitūrą. Taiso arba persiuva drabužius iš tekstilės ar panašių medžiagų. Dirba įvairiomis siuvimo mašinomis, taiko naujausias siuvimo technologijas. Siuvinėja pagal modelį ar savo parengtą eskizą. Papuošia raštais gatavus drabužius ar medžiagas, susiuva įvairių medžiagų (trikotažo, kailio, odos ir kt.) gaminius. Sutvarko rankdarbio kraštus, atlenkia ir peltakiuoja bei apsiuva audinių atkarpas. Siuvėjas dirba valstybinėse arba privačiose siuvimo, buitinio aptarnavimo įmonėse.

PROFESINIAI GEBĖJIMAI

Siuvėjas turi:

• mokėti sukirpti ir pasiūti įvairius lengvus drabužius;
  • atlikti siuvimo darbus, atitinkančius technines sąlygas ir technologiją;
  • mokėti saugiai tikrinti mašinų, lygintuvų ir kitų prietaisų   būklę;
  • mokėti šalinti galimus gedimus;
  • žinoti pagrindinių ir pagalbinių medžiagų rūšis, jų paskirtį ir siuvimo savybes;
  • gebėti patikrinti gaminio kokybę;
  • mokėti racionaliai  organizuoti darbo vietą.

ASMENINĖS SAVYBĖS

Sėkmingą siuvėjo darbą lemia kruopštumas, planavimo ir konstravimo gebėjimai, vaizduotė, meninis skonis, gebėjimas derinti spalvas. Taip pat svarbu fizinė ištvermė bei pakantumas sėdimam darbui. asmenys.

DARBO PERSPEKTYVOS

Baigęs siuvėjo mokymo programą asmuo, dirba siuvėju arba siuvėju-sukirpėju arba gali tęsti dizaino bei technologijų studijas aukštosiose mokyklose.