PARDAVĖJAS

DARBO APRAŠYMAS

Pardavėjas dirba įvairiose mažmeninės ir didmeninės prekybos parduotuvėse, kioskuose, urmo bazėse, lauko prekyvietėse. Priima ir rūšiuoja prekes ir produktus, patikrina jų kokybę, įvertina, paruošia jas parduoti, parduoda pirkėjams. Padeda klientams išsirinkti prekes: informuoja apie prekių savybes, konstrukciją, sudėtį, kainą, paskirtį, vartojimo būdą. Naudojasi kasos aparatais ir prekybos įranga, išrašo sąskaitas, pildo kasos žurnalus. Tiksliai ir greitai atlieka pinigų apskaitą. Prireikus priima atgal nekokybišką gaminį. Rūpinasi prekių ir taros apskaita. Pardavėjas privalo laikytis parduotuvės vidaus taisyklių, prekių grąžinimo ir mokėjimo už jas reikalavimų. Darbas yra judrus, neretai pamaininis ir stovimas. Specialistas nuolat bendrauja su klientais. Kartais tenka dirbti savaitgaliais, švenčių dienomis ar vakarais.

PROFESINIAI GEBĖJIMAI

Pardavėjas turi mokėti:

  • kvalifikuotai, kultūringai aptarnauti pirkėją;
  • paruošti prekes parduoti, išdėstyti jas prekybos salėje;
  • prekes reklamuoti, pateikti jas pirkėjui;
  • įvaldyti modernią svėrimo, sulčių, šerbeto, kavos gaminimo techniką;
  • dirbti elektroniniais kasos aparatais ir kompiuterinėmis kasos sistemomis;
  • naudotis informacinėmis technologijomis, specializuota apskaitos programa.

ASMENINĖS SAVYBĖS

Sėkmingą pardavėjo darbą lemia gebėjimas bendrauti, mokėjimas perteikti informaciją bei spręsti ginčus. Taip pat svarbu tvarkinga išvaizda bei paslaugumas, neretai reikalinga fizinė ištvermė. Šį darbą būtų keblu dirbti asmenims, turintiems žymių judėjimo, regos, klausos sutrikimų

DARBO PERSPEKTYVOS

Baigęs profesinę mokyklą ar profesinio rengimo centrą specialistas dirba pardavėju, pardavėju-kasininku, prekių žinovu, demonstruotuoju. Įgijęs vidurinį išsilavinimą gali tęsti studijas aukštojoje mokykloje.