Paukščių festivalis

        Kaišiadorių miško parko estradoje po metų pertraukos vyko ketvirtasis paukščių festivalis. Paukščių festivalio pavadinimas tik iš dalies tapatinamas su Kaišiadorių rajone įsikūrusiais paukštynais. Kur kas didesnę įtaką pavadinimui turi tai, kad Kaišiadorių apylinkės pasižymi didele paukščių įvairove. Nemažai rajono žmonių augina įvairiausių veislių dekoratyvinius paukščius, kuriais pasigrožėti kviečiami ir turistai.
        Paukščių festivalis – visos dienos renginys, skirtas šeimoms. Renginio tikslas – supažindinti visuomenę su paukščių įvairove.
         Vilniaus komunalinių paslaugų mokyklos Kaišiadorių skyriaus maisto ruošimo specialybės mokytojos S.Čiuželienė ir D. Šakienė su mokinėmis D. Noreikaite, L. Meilutyte, A. Garbačionkaite, E. Zalanskaite, R. Lūšyte, U. Linkevičiūte ir V. Lukševičiūte taip pat dalyvavo šiame renginyje. Visą savaitę buvo kepami biskvitiniai gaideliai ir įvairių paukščių formų sausainiai, ruošiami spalvoti glajai. Šventės metu nuo mažiausiųjų iki senjorų šiais glajais dekoravo išsirinktus saldžiuosius paukštelius. Šiuos pačių pagamintus skanėstus ragavo arba, padedami dailės mokytojos L.Liaudenskienės, galėjo gražiai susipakuoti su įvairiais rankų darbo papuošimais. Visos šventės metu mums talkino Pravieniškių skyriaus vedėjas ir profesijos vyr. mokytojas Vytautas Mitkus.
           Mokytojos ir mokiniai džiaugėsi, kad saldžiųjų paukštelių dekoravimo edukacinė programa paliko įspūdį įvairaus amžiaus šventės dalyviams.

                                                                                                     Profesijos mokytoja S.Čiuželienė

"Pasirink mėgstamą darbą ir tau gyvenime nė vienos dienos nereikės dirbti" - Konfucijus

       Kiekvienas žinome, kaip svarbu dirbti mėgstamą darbą. O kaip žinoti, kas tinka ir patinka? Kad mokiniams būtų lengviau suprasti, kuo įdomios ir savitos yra profesijos, kad jie lengviau galėtų atrasti save, gegužės 23 dieną Vilniaus komunalinių paslaugų mokyklos Kaišiadorių skyriaus profesijos mokytojai paskutinį kartą šiais mokslo metais vyko į Kaišiadorių rajono Palomenės pagrindinės mokyklos renginį, skirtą karjeros ugdymui.
         Artėjant mokslo metų pabaigai, ypač aktualu šios mokyklos dešimtokams, devintokams analizuoti studijų, būsimos karjeros galimybes. Mokiniai buvo labai susidomėję, uždavė daug juos dominančių klausimų. Juk įvertinus savo polinkius, pomėgius, vertybes, mokymosi galimybes, verta pasidomėti, kaip atrodo konkrečių profesijų darbo vietos ir darbo specifika. Nors Pravieniškių skyriaus vedėjo V. Mitkaus ir profesijos mokytojų A. Balčiūno, A. Jarunavičiaus, S. Čiuželienės paruoštos pateiktys neatstojo apsilankymo realioje darbo vietoje, tačiau dalį profesinės veiklos tikrovės tikrai perteikė.
        Spindinčios mokinių akys, šilta atmosfera parodė, kad renginys išties buvo naudingas. Viena yra paskaityti apie profesijas, visai kita - pabendrauti su tais, kurie daugybę metų dirba mėgstamą darbą.

                                                                                            Profesijos mokytoja Sigita Čiuželienė

Konkursas ,,Raštingiausias būsimasis darbuotojas“

      ,,Visais amžiais žmonės kalbėjo savo gimtąja kalba ir visados rūpinosi ją išlaikyti, turtinti, tobulinti ir gražinti. Nėra tokios menkos tautos, nėra tokio niekingo žemės užkampio, kur nebūtų vartojama sava kalba,“- rašė M.Daukša ,,Prakalboje į malonųjį skaitytoją“. Praėjo daug laiko, tačiau ir šiandien šie žodžiai yra labai prasmingi. Jų svarbą įrodo faktas, jog kasmet Lietuvos moksleiviai renkasi į raštingiausio būsimo darbuotojo konkursą išbandyti savo jėgas. Šiais metais respublikinis profesinio mokymo įstaigų mokinių lietuvių kalbos konkursas vyko VšĮ Raseinių technologijos ir verslo mokykloje.

        Vilniaus komunalinių paslaugų mokyklos Kaišiadorių skyriui atstovavo vienuoliktos klasės moksleivis, būsimas žemės ūkio gamybos darbuotojas, Ernestas Ščerba (mokanti mokytoja R. Dzedulionė). Jis turėjo atlikti tris užduotis: parašyti diktantą, išspręsti kalbos kultūros užduotis ir dalyvauti viktorinoje. Ir mokiniams, ir mokytojams buvo surengtos edukacinės programos: lankėmės Raseinių krašto muziejuje, susipažinome su senamiesčiu.

        Ačiū Ernestui už žinias, o mokyklos administracijai už suteiktą galimybę parodyti save ir pamatyti kitus.

                                                                                                                             Rita Dzedulionė

Ugdymo karjerai savaitė Žiežmarių gimnazijoje

         Sėkmingam karjeros keliui mokiniai turėtų ruoštis dar mokykloje. Jiems turi padėti mokytojai, grupių vadovai, švietimo pagalbos specialistai, mokyklos bibliotekininkai, ugdymo karjerai specialistai. Padedami jų, mokiniai turi išmokti konstruktyviai žvelgti į ateitį: nuolat kaupti žinias, lavinti gebėjimus, ugdyti kompetencijas, padėsiančias motyvuotai ir atsakingai pasirinkti studijų kryptį, profesinę veiklą bei planuoti savo vietą konkurencingoje darbo rinkoje. 

         Gegužės 2 - 6 dienomis Kaišiadorių rajono Žiežmarių gimnazijoje vyko ugdymo karjerai savaitė. Vilniaus komunalinių paslaugų mokyklos Kaišiadorių skyriaus profesijos mokytojai S. Čiuželienė, A. Jarunavičius, A.Balčiūnas bei Pravieniškių skyriaus vedėjas V.Mitkus kartu su mokyklos virėjų profesijos mokinėmis U. Linkevičiūte ir O. Petravičiūte supažindino moksleivius su jau esamomis ir būsimomis profesijomis, kurias galima įgyti šioje mokykloje.

        Mokytojai pateikė daug informacijos apie virėjų, statybininkų, žemės ūkio darbuotojų specialybes, papasakojo apie ,,Erazmus“ vykdomą programą mokykloje. Susitikime dalyvavo 8 – 12 klasių moksleiviai, kurie ne tik įdėmiai klausėsi, bet ir pateikė klausimų.

         Smagu, kai visa bendruomenė supranta, jog ugdymas karjerai svarbus jauno žmogaus gyvenime, reikšminga bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo dalis.

                                                                                              Profesijos mokytoja Sigita Čiuželienė

Tavo karjera- tavo rankos

         Šiandien karjera suvokiama, kaip visą gyvenimą trunkantis mokymosi, saviraiškos ir darbo kelias, o sėkminga karjera – tai dar ir gebėjimas derinti darbą, laisvalaikį, gyvenimą šeimoje ir jausti pasitenkinimą savo gyvenimo kelio pasirinkimu.

          Kaišiadorių rajono Kruonio gimnazijoje gegužės 17 dieną vyko karjeros diena, į kurią buvo pakviesti ir Vilniaus komunalinių paslaugų mokyklos Kaišiadorių skyriaus mokytojai. Pravieniškių skyriaus vedėjas V.Mitkus ir profesijos mokytojai S. Čiuželienė, A. Jarunavičius ir A. Balčiūnas pristatė jau esamas ir būsimas profesijas.

           Susitikimai su Kruonio mokyklos 6,8,9,10 klasių moksleiviais vyko net tris pamokas. Mokiniai itin domėjosi siūlomomis specialybėmis, kad galėtų iš anksto planuoti karjerą ir ateitį.

           Mokytojai drąsino mokinius svajoti, planuoti, galvoti, kurti idėjas, jas įgyvendinti ir nebijoti klysti, keistis ir keisti nuomonę, atsižvelgiant į gyvenimo pokyčius, ne tik asmeninius, bet ir tuos, kuriuos diktuoja gyvenimo situacijos.

                                                                                             Profesijos mokytoja Sigita Čiuželienė

Koncertas- susitikimas

       Meno šventė keliauja per Lietuvą. Juk niekuomet žmogus nėra toks gražus, koks jis būna kurdamas (Vydūnas) ... Nesvarbu, kas tai bus — žodžiai, spalvos ar garsai.

        Šįkart stotelė Vilniaus komunalinių paslaugų mokyklos Kaišiadorių skyriuje. Balandžio 28- os dienos popietę mokiniai, mokyklos bendruomenė bei visi norintys galėjo dalyvauti muzikiniuose pokalbiuose su tarptautinių konkursų laureate Sigute Trimakaite, fleitininke Vilmante Kaziulyte. Skambėjo užsienio ir lietuvių kompozitorių kūriniai: J.S.Bacho,C.Debiusi, B.Kutavičiaus. Aktorius Arūnas Vozbutas skaitė Maironio eiles.

         Ačiū renginio rengėjams, rėmėjams už suteiktą galimybę pasivaikščioti po meno pasaulio labirintus, susipažinti su šiais menininkais ir praplėsti savo akiratį.

                                                                                                                               Rita Dzedulionė

 

Ugdymo karjerai dienos Kaišiadorių rajono mokyklose

        Žmogaus gyvenime vienas svarbiausių dalykų yra teisingai pasirinkti profesiją, tačiau labai dažnai mokiniai nežino, kuo norėtų būti. Balandžio mėnuo itin svarbus tuo, jog kai kurie vyresnių klasių mokiniai svarsto apie galimybę keisti ugdymo įstaigą, rinktis ateities profesiją. Vilniaus komunalinių paslaugų mokyklos Kaišiadorių skyrius turi ką pasiūlyti. Balandžio 5, 14, 15 dienomis Žaslių pagrindinėje mokykloje ir V.Giržado progimnazijoje vyko ugdymo karjerai dienos.

           Mūsų mokyklos atstovai Vytautas Mitkus (Pravieniškių skyriaus vedėjas ir žemės ūkio specialybės profesijos vyr. mokytojas), Sigita Čiuželienė (virėjų specialybės profesijos mokytoja), Arūnas Jarunavičius (statybininkų vyr. profesijos mokytojas) bei virėjų profesijos mokinės Aira Senkevičiūtė, Deimantė Noreikaitė ir Ugnė Linkevičiūtė pateikė daug informacijos apie Kaišiadorių skyriuje galimas įgyti kompetencijas.

           Vytautas Mitkus papasakojo aštuntų klasių moksleiviams apie mokykloje ruošiamas profesijas, galimybes mokytis jau nuo devintos klasės, plačiau pristatė žemės ūkio specialisto profesiją, supažindino su turima žemės ūkio technika.

          Profesijos mokytoja Sigita Čiuželienė supažindino moksleivius su virėjo profesija, šios profesijos privalumais, karjeros galimybėmis baigus mokslus ir įgijus IV kategorijos virėjo kvalifikaciją bei apie didelę paklausą specialistų virėjų maitinimo įmonėse.

         Vyr.profesijos mokytojas Arūnas Jarunavičius išsamiai papasakojo apie apdailininko, plytelių klojėjo, mūrininko, dailidės specialybes. Minėtos profesijos šiuo metu yra labai konkurencingos darbo rinkoje. Šias specialybes daugiausia renkasi vaikinai, nes reikia jėgos ir ištvermės. Nors pasitaiko ir merginų norinčių mokytis šių specialybių.

        Trečio kurso mokinės Aira, Deimantė ir pirmo kurso mokinė Ugnė pasidalino savo įspūdžiais apie mokyklą, pasirinktą specialybę, apie stipendijas ir stažuotes užsienio šalyse.

        Aštuntokai atidžiai klausėsi ir pateikė svečiams klausimų apie rūpimas profesijas.

        Nacionalinė karjeros savaitė kasmet praplečia mokinių akiratį ir supažindina su karjeros galimybėmis. Save įsivaizduoti ir pamatyti konkrečioje profesijoje gali ir pradinukas, ir savo kelią greit turėsiantis pasirinkti dešimtokas.Maloni aplinka, atvira mokyklų bendruomenė paliko gerą įspūdį, o dar labiau praplėstas profesijų ratas paliko vietos ir gilesniems jaunų žmonių apmąstymams.

                                                                                             Profesijos mokytoja Sigita Čiuželienė

Būsimos virėjos stebino savo išradingumu

          Ar bandėt? Ar mokat pagaminti sušių? O cezario salotas nuo A iki Z?

          Abiturientės, būsimos virėjos, Vilniaus komunalinių paslaugų mokyklos Kaišiadorių skyriuje laikė technologijų mokyklinio brandos egzamino pirmąją dalį- patiekalo gaminimą (mokanti mokytoja S.Čiuželienė). Merginos puikiai susitvarkė su praktine užduotimi. Cepelinai, sušiai, užtepėlės, įvairios salotos, vištiena kinietiškai...Tokių patiekalų įvairove buvo stebinamos vertinimo komisijos narės R.Juknevičienė, D.Šakienė, L.Širvinskienė, kurios negailėjo merginoms komplimentų.

          O man, kaip šios grupės vadovei, buvo labai smagu pasidžiaugti, kad merginos įgijo žinių, patobulino kompetencijas. Jos buvo atidžios, kūrybingos, profesionalios. Džiaugiamės jų sėkme.

                                                                               Vir3-20P grupės vadovė R.Dzedulio

Viktorina ,,Protų mūšis- 2022“

        Kadaise, kai mitas, kad žmonės išnaudoja tik dešimt procentų savo smegenų galimybių, dar buvo populiarus, dauguma fantazuodavo, kaip būtų nuostabu išnaudoti visus protinius pajėgumus. Šiam mitui sugriuvus, svajonė padidinti savo intelektą niekur nedingo. Tačiau tikriausiai visi pažįsta žmonių, kurie ne tik atrodo protingesni, bet ir daugelį dalykų išmoksta daug greičiau, o kartais – visai be pastangų. Mes turime nuolat lavinti savo protinius gebėjimus, bet ypač dar būdami mokyklos suole.

         Jau tapo įprasta Vilniaus komunalinių paslaugų mokyklos Kaišiadorių skyriaus 9-12 klasių moksleiviams balandžio mėnesį susirinkti ir išbandyti jėgas viktorinoje ,,Protų mūšis“, kurią organizuoja mokytoja R. Dzedulionė. Šiais metais mokiniai turėjo įveikti keturis turus ir atsakyti į klausimus iš įvairių sričių: humanitarinių, tiksliųjų mokslų, Kaišiadorių krašto bei mokyklos istorijos.

          Atstovauti savo klasę tokiame renginyje- jau laimėjimas. Tad dėkojame visiems besivaržiusiems ir sveikiname šios viktorinos nugalėtojų komandą- vienuoliktokus vaikinus iš žūm4-21M grupės Ernestą Ščerbą ir Artūrą Čiupą. Tik keliais taškais atsiliko dvyliktokai Evelina Bradauskaitė, Kipras Simonaitis bei vienuoliktokės Roberta Lūšytė, Viktorija Lukševičiūtė.

          Su protu yra kaip su raumenimis – visi juos turime, bet vienų pasiekimai vienokie, kitų kitokie, tai priklauso nuo to, kaip tai naudojama, kaip ugdoma.

                                                                                                                                Rita Dzedulionė

Pamokos kitaip...

         Saulėtą paskutinę kovo mėnesio dieną dviejų 11 ir 12 klasių moksleiviai, lydimi lietuvių kalbos mokytojos R.Dzedulionės ir profesijos mokytojos S.Čiuželienės, vyko į edukacinę išvyką.

          Aplankėme Maironio lietuvių literatūros muziejų, susipažinome su pastato istorija, apžiūrėjome rašytojo butą, rūsius bei sodą, kuriame poetas taip mėgo ilsėtis. Susipažinome su Kauno kunigų seminarijos pastato istorija, nuėjome iki poeto kapo Arkikatedroje.

          Maisto ruošimo specialybės mokytoja pristatė kavinės-restorano ,,Rytų Azija“, esančio netoliese, patiekalų asortimentą, japonų bei kinų maisto gaminimo tradicijas.

           Pasivaikščiojome parke, nukulniavome iki Nemuno ir Neries santakos. Puikus oras, papildytas žinių bagažas lėmė ir gerą nuotaiką visai dienai.

                                                                                                                            Rita Dzedulionė

Pasaulinė Žemės diena

         Vilniaus komunalinių paslaugų mokyklos Kaišiadorių skyriaus 9-12 klasių moksleiviai dalyvavo viktorinoje, skirtoje pasaulinei Žemės dienai.

         Kiekvienais metais kovo 20 d. minima ši diena, astronominis pavasaris, kuomet ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose.Šiais metais ši diena minima jau 30 -ąjį kartą.
          Viktorinos, kurią parengė biologijos mokytoja N.Kriaučiūnienė ir chemijos mokytoja V.Petkevičiūtė, tematika paskatino dalyvius susimąstyti apie savo elgesį :  ar jie degina žolę, mėto šiukšles, laužo medžius, ar saugo Žemę – rūpinasi paukščiais, nešiukšlina, neteršia ir sudrausmina taip darančius. Renginio dalyviai turėjo progą pasiklausyti įvairių paukščių giesmių, o išklausę pranešimo – atsakinėjo į viktorinos klausimus.Vertinimo komisijai suskaičiavus rezultatus paaiškėjo patys geriausi.I-ąją vietą laimėjo 12 kl. merginos – vir.3-20P (surinko 12 taškų), II-ąją – 10 kl. moksleiviai (surinko 11 taškų), III-ąją - 11 kl. moksleiviai – vir3-21P / žūm4-21M (surinko 10 taškų). Žemės dienos minėjimas – ne tik graži šventė ir tikrojo pavasario pradžia. Ši diena turėtų mums visiems priminti, kad Žemei reikia mūsų pagalbos ir jai padėti galime visi kartu.

                                                                                                     Mokytoja Nadiežda Kriaučiūnienė

Savo darbais priverčiame pasaulį suktis

         Kovo 11-osios išvakarėse Vilniaus komunalinių paslaugų mokyklos Kaišiadorių skyriuje vyko visuotinė istorijos pamoka, kurios metu mokytoja R.Nauckūnienė priminė šios datos svarbą kiekvieno mūsų gyvenime, o administracijos atstovas A.Pocius apžvelgė šių dienų aktualijas. Skyriaus vedėja R.Juknevičienė pasveikino, padėkojo bei įteikė pagyrimo raštus geriausiai besimokantiems moksleiviams bei virėjų grupių atstovams (jiems talkino specialybės mokytojos S.Čiuželienė ir D.Šakienė), surengusiems įspūdingą blynų šventę mokyklos bendruomenei.
         Taip pat buvo įvertinti vykusių kalbos dienų, kurias surengė lietuvių kalbos mokytojos J.Daukienė ir R.Dzedulionė, nugalėtojai. Raštingiausio mokyklos moksleivio nominacija dalinosi Liveta Šapordaitė (10 klasė), Evelina Bradauskaitė ( žūm4-20M). Dailiausios rašysenos savininkais tapo Mingailė Sabakonytė (10 klasė), Benas Nauckūnas (apd1-21M).Viktorinos ,,Moki žodį- žinai kelią“ nugalėtojai: Adrijus Stunžėnas (9 klasė), Paulius Vaznys (10 klasė),
Ernestas Ščerba (žūm4-21M) bei Vitalija Stančiauskaitė (vir3-20P).
         Nors mes maži, bet savo darbais priverčiame pasaulį suktis. Nepaliaukime ir toliau siekti savo tikslų,pasitikėti vieni kitais, nes kartu mes stipresni.
                                                                                                              Mokytoja Rita Dzedulionė

Oi blynai, blynai....

         Užgavėnės- šventė, simbolizuojanti žiemos išvarymą siekiant prisišaukti pavasarį bei žyminti paskutinę žiemos mėnesio dieną. Ji žavi liaudiško humoro grožiu ir kūrybingumu. Pagrindiniai šventės simboliai  - persirengėliai, kaukės, blynai, Lašininio ir Kanapinio kova, Morės deginimas. Per Užgavėnes tradiciškai dirbami tik lengvi darbai, gaminamas maistas bei sočiai valgoma, pramogaujama. Liaudyje sakoma, jeigu sunkiai per Užgavėnes dirbsi, tai per visus metus nebus poilsio.

          Vilniaus komunalinių paslaugų mokyklos Kaišiadorių skyriaus maisto ruošimo specialybės mokytojos S.Čiuželienė bei D.Šakienė ir moksleivės Deimantė, Aira, Aušra, Ligita, Ema, Vitalija, Kristina nusprendė Užgavėnių šventę sutikti be didelio šurmulio ir dainų, bet su tradiciniais blynais, kad metai būtų geri, darbingi ir prasmingi. Nuo ankstyvo ryto mokyklos mokomojoje virtuvėje mokytojos su mergaitėmis plušėjo ir kepė įvairiausius blynus: lietinius su obuoliais ir cinamonu, su sūriu ir dešrelėmis, čirvinius blynus ir, žinoma, bulvinius blynus su spirgučiais ir grietine. Po to vaišino visą mokyklos bendruomenę. Ilgosios pertraukos metu skanavo, gyrė ir džiaugėsi saulėta Užgavėnių diena su viltimi, kad pavasaris jau prie slenksčio!

                                                                                             Specialybės mokytoja S.Čiuželienė

visuotinė istorijos pamoka

        Didžiausia šalyje Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga, pasitelkdama visus savo 11 tūkstančių narių ir kviesdama visus šalies pedagogus bei ugdymo įstaigų vadovus, inicijavo palaikymo Ukrainai akciją Lietuvos mokyklose.

        Pirmoji pamoka vasario 28 d. neįprasta- visuotinė nuotolinė istorijos pamoka. Juk šią savaitę girdėjome keistų istorijos Ukrainos valstybės atžvilgiu interpretacijų. Be to, matome nuolat augančią plataus masto karinio konflikto grėsmę. Todėl, visų pirma, šia pamoka siekta pademonstruoti solidarumą ir palaikymą ukrainiečių pedagogams. Antras svarbus tikslas – Lietuvos pedagogų susitelkimas ir deramas pasiruošimas galimiems neramumams. Tačiau pats svarbiausias tikslas- jaunosios Lietuvos kartos tinkamas supažindinimas su Ukrainos valstybės istorija ir esama situacija. „Su mokiniais privalome būti atviri ir deramai juos informuoti kas yra Ukraina, kokia jos šimtmečių istorija, valstybingumo šaknys,“-sakė istorijos mokytojas Audrius Jurgelevičius. Per pamoką pedagogas papasakojo apie Ukrainą, buvo dekonstruojamos dažniausiai apie Ukrainą pateikiamos istorinės klastotės.„Labai svarbu, kad būtume vieningi. Negalime leisti perrašinėti istorijos“, – sako pamokos rengėjai.

        Susikaupimas, rimtis pamokos metu tvyrojo ir vir3-20P grupės mokinių veiduose bei širdyse. "Mes norime taikos, blaivaus proto ir susikalbėjimo”,- tokia mūsų žinutė pasauliui.

                                                                                        Vir 3-20P grupės vadovė Rita Dzedulionė

Teoriją deriname su praktika

         2021-uosius metus Vilniaus komunalinių paslaugų mokyklos Kaišiadorių skyriaus virėjų profesijos moksleiviai palydėjo kūrybiškai-teorines žinias, įgytas pamokų metu, derindami su praktika.

         Dar rudenį gavome pasiūlymą iš Vilniaus UAB ,,Visota“ direktoriaus Laimio Viganausko išbandyti savo jėgas kitoje aplinkoje-Kaišiadorių konferencijų ir pramogų centro „Pas Radvilą“ virtuvėje. Dešimt vienuoliktos ir dvyliktos klasės merginų, būsimų virėjų, sutiko dalyvauti projekte ,,Profesinės kvalifikacijos ir darbo įgūdžių didinimas pasitelkiant neformalųjį profesinį aktualių darbo rinkos specialybių mokymą": Aušra Garbačionkaitė, Ugnė Linkevičiūtė, Aušra Bagdanavičiūtė, Roberta Lušytė, Viktorija Lukševičiūtė, Orneta Petravičiūtė, Kristina Budrytė, Antonia Eringytė, Ligita Alionytė ir Vitalija Stančiauskaitė.

         Projekto tikslas - paskatinti bedarbių ir ekonomiškai neaktyvių Kaišiadorių miesto gyventojų užimtumą, padidinti jų profesinę kvalifikaciją ir darbo įgūdžius suteikiant jiems galimybę mokytis darbo rinkoje aktualių specialybių. Socialinei integracijai ir užimtumui didinti buvo numatyta tikslinei grupei pravesti keturių tipų specializuotus neformaliuosius mokymus.

          Mokymus pradėjome nuo specializuoto kurso „Sriubos. Užkandėlių gamyba. Vieno kąsnio užkandukai“. Pirmo užsiėmimo metu neapsieita be nuotykių. Naujoje virtuvėje sunku surasti reikiamus įrankius. O ką jau kalbėti apie naudojimąsi virtuvės įrengimais. Juk kiekviena virtuvė turi savo šeimininką, o mes buvome tik svečiai... Pirma diena buvo kupina sunkumų, tačiau rezultatas stulbinantis: meksikietiška aštri sriuba, penkių rūšių užtepėlės ir įvairūs užkandukai. Po keturių valandų darbo pavargusios, bet linksmos degustavome, ragavome, juokavome.

          Kitos užsiėmimų dienos buvo jau kur kas spartesnės, aiškesnės ir sėkmingesnės. Dar vieni praktiniai mokymai vadinosi „Pagrindinio karšto patiekalo gamyba. Saldūs patiekalai. Miltiniai patiekalai. Desertų gamyba. Maisto patiekalų inovatyvus pateikimas klientui.“ Visų užsiėmimų metu, nors ir jau po pamokų mokykloje, merginos greitai mokėsi ir sukosi, kaip voverės rate. Daug pagyrų sulaukėme iš restorano „Pas Radvilą“ virėjų ir vadybininkės. Jas vaišinome, norėdamos išgirsti kritiką ir pastabas. Taip ir nesulaukėme pastabų, o tik pagyrimų, kad viskas labai skanu ir gražiai pateikta.Tokie žodžiai mums buvo lyg balzamas sielai. Tačiau pačios žinome, kad visada yra kur tobulėti. Mes mokėmės ir stengėmės, bet, suprantama, per aštuonių vakarų užsiėmimus neįmanoma visko išmokti.

         Ačiū projekto vadovui ir įmonės ,,Visota“ direktoriui Laimiui Viganauskui už suteiktą galimybę mokytis, tobulėti, bendrauti, bendradarbiauti, parodyti save bei pamatyti kitus ir įsitikinti, kad virėjo specialybė darbo rinkoje yra nors ir sunki, bet labai aktuali ir reikalinga.

                                                                                              Profesijos mokytoja Sigita Čiuželienė

su šventėmis

 Liko tik kelios dienos paleisti viską, kas turi likti 2021-uose metuose: skausmą, nusivylimus, pralaimėjimus, nuoskaudas, nesėkmes, klaidas ir netgi kai kuriuos žmones. Tegul tai lieka praeityje...

             2022-ieji tegul būna nauja pradžia ir visiškai naujų galimybių metai.

              Literatų, dailės ir floristikos būrelių nariai sveikina mokyklos bendruomenę su šventėmis.

Tolerancija - stiprybės ženklas

         Lietuvoje žodis ,,tolerancija“ (lot. tolerantia- kantrybė) linksniuojamas vis dažniau. Tai pakantumas, mandagumas, pagarba kitiems, supratimas, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų, galiausiai – pripažinimas, kad kiekvienas iš mūsų yra unikalus, turintis teisę būti kitokiu, todėl ir vertas pagarbos. Reikia suprasti, kad skirtumai egzistuoja ir juos reikia toleruoti protingai. Negalima žeminti kito žmogaus orumo. Tai kasdieniai, labai nelengvi, žmogiški išmėginimai. Tolerancija yra ne silpnumo , o didelės stiprybės ženklas.

         Kasmet lapkričio mėnesį Vilniaus komunalinių paslaugų mokyklos Kaišiadorių skyriaus moksleiviai turi galimybę su šia sąvoka susipažinti dar nuodugniau. Šiemet literatų ir dailės būrelių nariai pakvietė bendruomenę prie stendo ,,Tolerancija: kai mus vienija rašytinis žodis, einantis iš širdies į širdį, visame pasaulyje. Ir visai nesvarbu kas aš, iš kur aš, apie ką aš…” Moksleiviai galėjo ne tik pasaulio žemėlapyje pasitikrinti, iš kur kilęs vienas ar kitas rašytojas, bet ir trumpai susipažinti su įdomiausiais gyvenimo bei kūrybos faktais.

         Volteras rašė: ,,Visi esame sudėti iš trūkumų ir klaidų, todėl atleiskime vieni kitų kvailybę. Tai yra pirmasis gamtos dėsnis.”

                                                                                                                              Rita Dzedulionė

 

Viktorina ,,Grybų pasaulis“

 Ruduo- grybų metas. Grybai - nei augalai, nei gyvūnai, bet vienomis savybėmis turintys augalų, kitomis savybėmis, gyvūnų požymius. Jie nuėjo savitą evoliucijos kelią ir suformavo tik jiems būdingą gyvenimo būdą.

Biologijos pamokos metu mūsų mokykloje vyko viktorina, kurioje dalyvavo 9 - 10 klasių moksleiviai. Jie susipažino su grybavimo taisyklėmis, grybų įvairove, sužinojo įdomių dalykų apie retus, nuodingus ir brangiausius grybus. Pamokos pabaigoje už namų darbus ir puikias žinias apie grybus padėkos raštais buvo apdovanoti Liveta Šapordaitė, Normantas Gutavičius, Pijus Roslekas, Renata Keblytė, Monika Dabašinskaitė, Pauliu Nanartonis. Ačiū jiems ir visiems, dalyvavusiems kitokioje pamokoje. Tikimės, jog pasivaikščiojimas rudenį po grybingą mišką bus dar įdomesnis.

                                                                                                                    Nadežda Kriaučiūnienė

Pasitinkant Heloviną

Spalio 31-oji diena žinoma kaip Helovino arba Vaiduoklių (Šiurpnakčio) šventė. Šios šventės metu, kuri ypač populiari JAV, vaikai dėvi specialius kostiumus, vaikšto po namus sakydami: ,,Pokštas arba saldainis“. Iš moliūgų skaptuojami žibintai, pasakojamos baisios istorijos, žiūrimi siaubo filmai, krečiamos šunybės. Ši šventė, labiausiai mėgstama jaunimo, vis labiau ateina ir į Lietuvą.

Mūsų mokykloje ta proga literatų (Aušra, Kristina, vir3-20P) ir dailės būrelių nariai parengė edukacinę erdvę fojė patalpoje. Mokyklos bendruomenė gali susipažinti termino Helovinas kilme, perskaityti legendą, pasisemti idėjų, kaip papuošti namus ar namų aplinką. O svarbiausia, skiltyje ,,Moliūgas- skonio improvizacijos“ sužinoti apie šio rudens karaliaus maistines savybes bei naudą žmogaus organizmui, rasti galbūt naujų receptų. Juk iš moliūgo galima pagaminti ne tik tobulo skonio sriubą, iškepti blynus, bet ir tirštą kokteilį su avižiniais dribsniais ir vaisiais, aromatingą moliūgų džemą su migdolais, moliūgų cukatus su prieskoniais, lengvus šokoladinius ,,vaiduoklius“, makaronus su moliūgo ir sūrio padažu.

                                                      Linkime visiems gražių, įdomių, turiningų švenčių.

                                                      Rita Dzedulionė

Geriau kartą pamatyti, nei keliskart išgirsti...

       Spalio 20 dieną žemės ūkio verslo profesijos moksleiviai vyko į M. Steponavičiaus auginamų paukščių ir R. Radkevičiaus Hailendų ūkius, kur susipažino su paukščių ir gyvulių auginimo ypatumais ir laikymo sąlygomis.

       Mariaus Steponavičiaus paukščių ūkis savo veiklą pradėjo 2000 metais. Tuo metu pastebėta, kad pramoniniai paukštynai ir negali, ir net nenori pasiūlyti paukščių veislių įvairovės žmonėms, norintiems laikyti jas savo reikmėms. Todėl ir kilo mintis pradėti auginti bei platinti ir kitokias vištų veisles. Pastebėta, kad žmonėms Lietuvoje labai patinka juodos vištos dėl jų nelepumo ir atsparumo ligoms. Paukščių ūkis orientuotas į prekybą įvairaus amžiaus dedeklėmis vištaitėmis iki jų dėjimo pradžios. Pavasario sezono metu čia taip pat galima įsigyti mėsinių viščiukų, ančiukų, žąsiukų ir kalakučiukų . Susitarus ūkis galėtų užauginti iš karto iki 35 000 vnt. pakaitinių vištaičių paukštynams arba privatiems ūkiams. Auginamoms vištaitėms yra užtikrinama reikalinga veterinarinė priežiūra, paukščių prieauglis vakcinuojamas pagal nustatytą vakcinavimo programą.

        Rolando Radkevičiaus Hailendų ūkyje kai kurie moksleiviai pirmą kartą pamatė gražuolius Hailendus. Hailendai – tai škotiška karvių veislė. Šie gyvuliai turi didelius užaštrintus ragus ir tankų kailį, kurio vilna būna įvairių spalvų: juoda, raudona, geltona, auksinė arba sidabrinė. Po pirmu plauko, kuris gali būti iki 30 centimetrų ilgio, sluoksniu yra tankus povilnis. Per šalčius karvių vilna sutankėja, o vasarą nereikalingas sluoksnis nusišeria. Be ilgos vilnos, karvės dar išsiskiria akis dengiančiais karčiais. Jie saugo gyvulius nuo akių infekcijos ir nuo vabzdžių. Ši karvių veislė yra nedidelė, žemaūgė. Jų kojos trumpos, bet stiprios, jos lengvai kopia į kalnų šlaitus. Buliai sveria apie 800 kilogramų, jų ūgis 90-106 centimetrai. Ką tik gimęs buliukas sveria 23-25 kg, o telyčaitė 20-22 kg.Hailendų veislė – tai ne tos karvės, kurios duoda pieno, bet šį trūkumą kompensuoja nereiklumas ir didelė mėsos išeiga. Šią karvių veislę galima veisti įvairiose šalyse, išskyrus subtropinio klimato šalis. Nors karvės gali pakęsti nepalankiausias oro sąlygas, didelę drėgmę ir karščius jos pakelia labai blogai. Be to, jų laikymas sudėtingas todėl, kad karvėms gyventi ir maitintis reikalingas didelis žemės plotas. Kategoriškai draudžiama karves rišti, nes dėl to mažėja svoris.

        Dėkojame ūkininkams už galimybę susipažinti su jų auginama produkcija. Juk geriau kartą pamatyti, nei keliskart informaciją išgirsti.Tik teoriją siejant su praktika įgytos moksleivių žinios bus daug tvaresnės.

                                                                                                Mokytoja Nadiežda Kriaučiūnienė

Atėjo dieviška žiema...

Išbrido medžiai iš tiršto rūko

Ir atpažinti jų negali-

Sidabro dulkėm balti perukai

Tarsi perliukais išpinti...

Styro madingi tankūs ežiukai,

Krenta į žemę storom kasom.

Išbrido medžiai iš tiršto rūko

Ankstyvą rytą kojom basom...

Seniai bebuvo tokia sniegu dosni žiema! Atgaiva akims, atgaiva sielai...

Kviečiame įvertinti vir17-20P grupės merginų ir auklėtojos kūrybinio projekto ,,Atėjo dieviška žiema“ užfiksuotų kadrų grožį.

                                                                                                                    Rita Ivaškevičienė

Motyvacija mokytis

          Ne paslaptis, kad mokymas ir mokymasis tampa kūrybiniu procesu abiem dalyviams – mokytojui ir mokiniui. Atsiranda nauja sąveika tarp pedagogo ir ugdytinio. Šiais laikais išnyksta mokytojas – kontroliuojantis, autokratinis, galįs nubausti, iš informatoriaus pedagogas tampa konsultantu, patarėju. Didžiulė informacinių technologijų paklausa žmogui atveria neregėtas galimybes tobulėti ir pamokas daro patrauklesnes.

          Kas yra motyvacija? Tai procesas, skatinantis elgtis taip, kad būtų pasiekta svarbių žmogui tikslų arba kad būtų patenkinti poreikiai ir motyvai. Ji siejama su mokytojo veikla (įdomios užduotys, bendravimas, vertinimas). Ne ką mažesnį vaidmenį vaidina motyvai, įsikūniję organizacijos nariuose (emocinė aplinka).        

          Mokinių mokymąsi lemiantys veiksniai gali būti išoriniai (šeima, kur yra formuojamos svarbiausios vertybės ir požiūris į mokymąsi; mokyklos erdvė, nes mokiniai čia praleidžia didžiąją savo dienos dalį; draugų grupė, nes jie sudaro didelę sociumo dalį) ir vidiniai (kryptingai siekia tikslo, tikisi sėkmės, patiria teigiamas emocijas).

           Kokie motyvai skatina mokymąsi? Tikėjimas (kiek mokinys tikisi sėkmės mokydamasis) ir vertybė (kiek mokinys vertina mokymąsi).Mokinys turi suvokti, kad jam tai naudinga, pravers gyvenime, o geras mokymasis kelia savigarbą, mokinys patinka kitiems, tai yra įdomi, smagi veikla.

           Motyvuojant mokinius mokytis itin reikšmingi yra aktyvūs metodai : darbas grupėse, mokymasis iš patirties, diskusijos, atvejo analizės, projektai. Tokie metodai leidžia jiems ne tik realizuoti save kaip kūrybiškas asmenybes, eksperimentuoti, tyrinėti, integruoti žinias į visus mokomuosius dalykus, dirbti savarankiškai ir grupėje, dirbti savo tempu, bet ir moko siekti iškeltų tikslų.

            Be abejo,labai svarbi mokytojo asmenybės įtaka. Šiuolaikiniam pedagogui vien tik mokslo žinių nepakanka, jis turi būti apsišvietęs daugelyje veiklos sričių, jo požiūris turi būti pozityvus, būti humaniškų pažiūrų ir kiekvieną mokinį laikyti žmogumi, kuris nori augti ir tobulėti.

           Vertinimas kaip motyvatorius turi atlikti dvi funkcijas- ugdomąją ir atsiskaitymo. Vertinimas turi būti pozityvus, konstruktyvus, atviras ir skaidrus, objektyvus ir efektyvus, informatyvus ir ekonomiškas.

          Taigi mokymasis ir mokymas – procesas, kurio metu vyksta kūryba. Svarbu į visas iškilusias problemas pažvelgti novatoriškai, neįdomią temą padaryti patrauklia, įnešant gyvumo ir leidžiant mokiniams suprasti, kad visų dalykų, kurių mokomasi mokykloje, vis tiek kada nors gyvenime labai prireiks. Kaip teigė M.K.Čiurlionis, ,,reikia turėti šviesos su savim, iš savęs, kad šviestum tamsybėse visiems ant kelio stovintiems, kad jie išvydę patys rastų šviesos savyje ir eitų savo keliu, kad nestovėtų tamsybėse“.

            Džiugu, kuomet  gamta žmogų apdovanoja puikių genų puokšte. Tuomet šaknimis gali augti gylin į mokslo paslaptis. O jeigu ne? Tuomet gali užaugti ir jaustis laimingu būdamas ir vidutinių ar net mažų gabumų. Bet svarbiausia, manau, yra nuoširdumas, emociniai santykiai. Ir visai nesvarbu, kad būna visaip: ir pakilimų, ir nusileidimų, ir gelmių, ir viršūnių. Svarbiausia- jei ir neturi stiprių sparnų svaiginančiam skrydžiui, reikia eiti mokslo labirintais, tikėti ir nepasiduoti.

Rita Ivaškevičienė

Praėjusių švenčių atgarsiai

            Šv.Kūčios, Kalėdos su eglute, dovanomis ir su aplink stalą susėdusia šeima yra, regis, nemari tradicija. Gal 2020-ieji metai ir nebuvo tokie geri, bet jie išmokė vertinti tai, ką turime: stogą virš galvos, maisto ant stalo, o svarbiausia- artimus mylimus ir mylinčius žmones, draugus. Kalėdos ir Naujieji metai verčia naują puslapį… Užpildykime jį pačiomis įdomiausiomis istorijomis.              Mes, vir17-20P grupės moksleiviai, būsimieji virėjai, norime pasidalinti keliomis nuotraukomis, kurios liudija apie apie mūsų pastangas siekti geriausiųjų vardo.
             Pradėti ką nors nauja galima visada, bet labiausiai tam tinka metų pradžia: atsistoję prie startinės linijos, suvokiame vėl turį galimybę išsikelti naujų tikslų, ieškoti iššūkių ir juos įveikti.

 Sėkmingų 2021-ųjų.

                                                                                      Vir17-20P auklėtoja R.Ivaškevičienė

 

Šventės ateina į mūsų namus

 Artėjančios didžiosios metų šventės ir prasidėjęs adventas turėtų būti toks metas, kai visi norime pabūti nors šiek tiek geresni ir labiau susikaupti. Tačiau neretai taip įsisukame į prieššventinius rūpesčius, kad viskas, ką jaučiame, yra stresas, nuolatinis skubėjimas... Nors šios šventės bus kitokios, tačiau turėkim vilties, kad jau netrukus sugrįš tos akimirkos, kai galėsim be baimės aplankyti artimą, draugus. Kunigas R.Zdanys sako: „Paprasčiausiai reikia širdimi pajausti, kad graži mintis apie artimą yra tūkstantį kartu svarbiau, nei ištuštinti banko sąskaitą ir apipilti žmogų dovanomis.“
           Vir3-20P grupės merginos su auklėtoja R.Ivaškevičiene dalinasi su jumis projekto ,,Šventės ateina į mano namus” nuotraukomis ir linki, kad, nepaisydami visų tikėjimo ar netikėjimo lygių bei gyvenimo sunkumų, kiekvienas atvertumėte savo širdį kitam žmogui, atvertumėte save…

Renginys

Mokytojų diena

        Kaip akimirka prabėgo pirmasis mokslo metų mėnuo. Kai gamtoje sodrią žalumą pakeitė gelsva aukso spalva, rudens alsavimą pajutome visur. Netruko ateiti ir spalis. Šėldamas, besitaškydamas spalvotais lapų purslais, jis dovanojo kasmetę šventę – Tarptautinę mokytojų dieną.

        Tai pirmasis šventiškas stabtelėjimas beįsisukančių mokslo metų verpete. Tai diena, leidžianti pajusti darbo prasmę, pažvelgti į rytojų.

        Mieli Mokytojai, linkime Jums stiprybės – kad net ir sunkiausioje situacijoje atrastumėte raktą į mokinio sąmoningumą. Taip pat – neišblėstančios kantrybės, džiaugsmo bei jausmo, jog Jūsų mokinys kiekvieną pamoką yra jau žingsneliu arčiau tikslo, nei buvo prieš tai. J.V.Gėtė sakė: „Mokytojas, sugebantis įkvėpti mokinius nors vienam geram poelgiui, nors vienam puikiam eilėraščiui, padaro daugiau nei tas, kuris mūsų atmintį užpildo daugybe pagal pavadinimą ir formą suklasifikuotų dalykų”. Stiprybės Jums.

       Literatų būrelio nariai

RUGSĖJO 1-OJI

      Su rugsėjo pirmąja !

      Ne veltui sakoma, kad ką išmoksi, ant pečių nenešiosi. Juk ne turtai, ne jėga, o būtent žinios žmogų daro didžiu.

        Linkime moksleiviams sėkmės ir kantrybės siekiant užsibrėžtų tikslų. Atrasti mokslo šviesą, tegul vadovėliai tampa ištikimais draugais. Linkime užsidegimo, atkaklumo ir užsispyrimo, kad jau pavasarį galėtumėte raškyti saldžius mokslo vaisius.  Tegul šių naujųjų mokslo metų siekis bus kiekvieno iš jūsų sėkmė. Tegul mažos sėkmės tampa atspirties tašku į didesnes pergales.

       O mokytojams linkime stiprybės, energijos ir niekada nepritrūkti naujų idėjų.

       Literatų būrelio nariai

Absolventų išleistuvės

       Birželio 15 dieną VšĮ Kaišiadorių technologijų ir verslo mokyklos prieigose visus subūrė paskutinė šių mokslo metų šventė – absolventų išleistuvės. Jos buvo kiek kitokios nei įprasta: be ypatingo šventinio šurmulio, be tradicinių paskutinių pamokų...

      Mokyklą šiemet paliko daug naujų savo profesijos specialistų: 15 maisto ruošimo / 10 žemės ūkio gamybos grupės ( auklėtoja O.Jarunavičienė), 22 apdailininkų (statybininkų) (auklėtoja R.Ivaškevičienė) bei T2AK/10 apskaitininkų – kasininkų (auklėtoja R.Adomaitienė). Visus susirinkusius absolventus pasveikino ir jiems įteikė brandos atestatus, specialybių diplomus, padėkos raštus l.e.p. Direktorius Jonas Jočiūnas. Įstaigos vadovas taip pat padėkojo mokytojams, grupių auklėtojams už rūpestingą, nepriekaištingą darbą. Mokyklos absolventai negailėjo gražių žodžių už prasmingai ir turiningai praleistus mokslo metus.

       Šventę vainikavo absolventų bei jų auklėtojų svajonės, kurios ,,pakilo“ į dangų kartu su įvairiaspalviais balionais... Juk yra sakoma, kad jei tvirtai žinai, ko nori, anksčiau ar vėliau užlipsi į tą kalną, kurio viršūnėje spindi tavo svajonė. Svarbiausia neprarasti optimizmo!Nepasiduoti. Jei nespėjai į autobusą, nieko tokio, kantriai palauk kito.

       Jie išėjo, o mes vėl likom kartoti kurso…

Aira Senkevičiūtė

Literatų būrelio narė

TARPTAUTINIŲ STAŽUOČIŲ GALIMYBĖS KAIŠIADORIŲ TECHNOLOGIJŲ IR VERSLO MOKYKLOJE

        Švietimo politikos pagrindinė kryptis profesiniame mokyme – profesinį mokymą labiau pritaikyti prie darbo rinkos ir darbdavių poreikių, stiprinti sąsajas tarp skirtingų mokymosi pakopų, diegti lanksčias, mokymosi rezultatų vertinimu bei pripažinimu grindžiamas sistemas, skatinti tarpvalstybinį judumą. Kaišiadorių technologijų ir verslo mokykla atsiliepdamas į šias kryptis, yra iškėlusi tikslą rengti aukštos kvalifikacijos darbininkus, sugebančius savarankiškai dirbti konkurencinės darbo rinkos sąlygomis. Mokykla siekia glaudžiai bendradarbiauti su socialiniais partneriais, dalyvauti tarptautiniuose ir šalies projektuose, įtvirtinant specialistų rengimo ir kvalifikacijos tobulinimo patirtį bei naujas darbo tendencijas.

        Kaišiadorių technologijų ir verslo mokykla jau eilę metų organizuoja mokinių stažuotes ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, dalyvaudamas Erasmus+ programos tarptautiniuose projektuose, kuriuos Lietuvoje administruoja ir finansuoja Švietimo mainų ir paramos fondas, remiamas Europos Komisijos.

        2020-2021 m. m. įvairias profesijas studijuojantys moksleiviai turės galimybę atlikti tarptautines praktikas pagal projektą „Pirmas žingsnis į darbo rinką“. Pagrindinis projekto tikslas – atsižvelgiant į šiandieninės darbo rinkos poreikius realiose darbo vietose tobulinti profesijos moksleivių (statybininkų apdailininkų ir virėjų-padavėjų) profesines kompetencijas ir praktinius įgūdžius..

      Absolventams, gavusiems profesinio mokymo diplomus, KTVM suteiks galimybes įgyti darbinės patirties pagal projektą „Karjeros šuolis“ kurio tikslas - siekiant padidinti įsidarbinimo galimybes suteikti absolventams galimybę įgyti realios darbo patirties ir tapti konkurencingesniais darbo rinkoje.

        Stažuočių metu realiose darbinėse situacijose profesiją studijuojantys moksleiviai ir diplomus gavę absolventai pagilins profesines kompetencijas ir įgūdžius, stažuodamiesi užsienio įmonėse patobulins užsienio kalbos žinias ir įgūdžius, išsiugdys bendravimo kitatautėje aplinkoje gebėjimus. Stažuotės atlikimas ir gyvenimas užsienyje ugdys dalyvių pasitikėjimą savimi, savarankiškumą, iniciatyvumą, jie įgis tarpkultūrinio sąmoningumo ir supratingumo, taps tolerantiškesni. Tikimąsi, kad stažuočių dalyviai suvoks ES vertybes, mobilumo, laisvo žmonių judėjimo ir bendrystės naudą.

        Kaišiadorių technologijų ir verslo mokyklos profesijos mokytojaikels kvalifikaciją pagal projektą „Saugios ir atviros mokymosi aplinkos kūrimas“. Pagrindinis projekto tikslas – stažuočių užsienyje metu profesijos mokytojams įgyti edukologinių ir psichologinių klasių valdymo bei nešališkų patyčių ir kitų probleminių situacijų sprendimo metodų.

        Tuo tarpu bendrojo ugdymo mokytojai pagal projektą „Motyvuojantis mokytojas“. kels profesinę kvalifikaciją siekiant šiuolaikiškai ir kūrybiškai spręsti mokinių, ypač vyresnių klasių, mokymosi motyvacijos problemas.

        Vokietija, Italija, Jungtinė Karalystė, Malta – tai šalys, kuriose Kaišiadorių technologijų ir verslo mokyklos mokiniai, absolventai , profesijos mokytojai bei bendrojo ugdymo mokytojai turės galimybę kelti savo kvalifikaciją, įgyti realios darbinės patirties.

        Visiems stažuotėse dalyvavusiems moksleiviams, absolventams bei mokytojams bus išduodami įvykdytų stažuočių pripažinimo sertifikatai - Europass mobilumo dokumentai.

Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Europos Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Projektų vadovė

Dalia Mockeliūnienė

Pamokos kitaip…

 

          „Dirbdami taip, kaip dirbote prieš dvidešimt metų, žinokite, kad yra geresnių darbo būdų.“ (Tomas Edisonas)

          Šiandieninė visuomenė labai greitai keičiasi, kiekvienam žmogui tenka susidurti su inovacijomis ne tik darbe, bet ir kasdieniame gyvenime. Keičiasi pasaulis, atsiranda progresyvios technologijos, keičiasi ir žmogaus mąstymas. Gyvendamas sparčiai besivystančiame pasaulyje, kiekvienas turi gebėti kompleksiškai spręsti problemas, įgyti naujų žinių, įgūdžių ir gebėti juos pritaikyti gyvenime. Atsižvelgdami į tokius pasikeitimus ir mokytojai ieško inovatyvių mokymo metodų.Tad Kaišiadorių technologijų ir verslo mokykloje prieš atostogas vyko ,,Pamokos kitaip”. Jų tikslas- plėsti moksleivių literatūrinį, kultūrinį akiratį, lavinti komunikacinius gebėjimus, skatinti jų poreikį kurti, sudominti mokslo naujovėmis, ugdyti smalsumą, įvairinti mokymąsi. Moksleiviai tądien galėjo rinktis įvairias veiklas. Tad kokios buvo tos ,,kitokios” pamokos?

          Kauno regiono karo prievolės ir komplektavimo tarnybos skyriaus vyresnieji darbuotojai vyr.seržantas A.Ašmontas ir seržantas R.Zimblys kalbėjo apie tarnybos Lietuvos kariuomenėje svarbą ir galimybes.

          Kaišiadorių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė A.Petraškienė 10 klasės merginoms pasakojo apie paauglystės iššūkius ir jų sprendimo būdus valandėlės ,,Tarp mūsų, mergaičių” metu.

          Kaišiadorių turizmo ir verslo centro turizmo vadybininkas A.Balčiūnas vedė istorijos pamoką, kurios metu pagrindinis akcentas skirtas  Lietuvos Nepriklausomybės dienai.

          Kaišiadorių ,,Grožio studijos” darbuotoja R.Tatarūnienė ne tik supažindino merginas su odos priežiūra, dekoratyvine kosmetika, makiažo pagrindais, bet ir praktiškai mokė grožio subtilybių.

          Devintokams robotikos užsiėmimus vedė mokyklos mokytoja O.Jarunavičienė.

          11-12 klasių moksleiviai buvo pakviesti susikauti žinių turnyre ,,Lietuva-tai aš”, kurį orgavizavo mokytoja R.Ivaškevičienė.Tik po papildomo klausimo paaiškėjo nugalėtojų komanda-vienuoliktokai L.Kondrotas ir J.Lebednykas (24 st).

          Aktų salėje mok.S.Čiuželienė moksleiviams pademonstravo itin sveikatai naudingus pratimus ir išmokė šokti lietuvių liaudies šokį ,,Transkveras”. Aktyviausi šiame užsiėmime buvo dešimtokai.

          Mokytojo A.Balčiūno organizuotame šaškių turnyre nepralenkiamas buvo vienuoliktokas M.Butkevičius (11 žū).

          Sporto salėje taip pat veiklų, kurias organizavo mok. S.Lakavičius, buvo užtektinai.Smiginio varžybose niekam nenusileido vienuoliktokė  G.Švenčionytė (11 žū).

          Palestros bėgimo rungties nugalėtojais tapo vienuoliktokai S.Malinauskas ir R.Žiūkas (24 st).

          Prisitraukimų prie skersinio rungtyje pirmąsias vietas laimėjo trečio kurso moksleivis M.Žilinskas (22 st) ir dešimtos klasės moksleivis T.Kupčiūnas.

          Baudų mėtymo rungtyje geriausi buvo E.Zagurskaitė (15 mr), T.Zaksas (15 mr),

M.Petravičiūtė (16 mr), L.Kondrotas (24 st), A.Gauba (11 žū).

          Geriausios krepšinio komandos titulą pelnė dešimtos klasės vaikinų komanda.

          Kaip teigia mokslininkai, šiuolaikiniam jaunimui nebeužtenka formalių žinių. Pastaruoju metu ypač populiariu tapo aktyvus mokymas(is), skatinantis įgyti žinių ir gebėjimų. Teigiama, kad aktyvieji mokymosi metodai suteikia laisvės minčių išraiškai, provokuoja kūrybiškus atsakymus, moko bendrauti ir bendradarbiauti. Vien tradicinėmis mokymo formomis to nepasieksi.

          Dėkojame mokyklos administracijai, pamokų organizatoriams bei svečiams, besidalijusiems savo atradimais, patirtimi.

  Rita Ivaškevičienė