LLP-LdV-IVT -2013-LT-0811ATRASK, IŠMOK, PRITAIKYK.VIRĖJŲ-PADAVĖJŲ PRAKTIKA UŽSIENYJE

2013/2014 mokslo metais grupė(10) profesijos moksleivių studijuojančių virėjo, padavėjo profesijas iš Kaišiadorių technologijų ir verslo mokyklos atliko trijų savaičių praktiką Italijoje ir Latvijoje pagal Leonardo da Vinci mobilumo projektą „Atrask, išmok, pritaikyk. Virėjų-padavėjų praktika užsienyje.“

Projekto pagrindinis tikslas- gilinti virėjų-padavėjų specialybės moksleivių profesines žinias, praktinius įgūdžius, bendruosius bei kalbinius gebėjimus.

Italijoje moksleiviai atliko praktiką Pietre Nere viešbučio restorane. Moksleiviai susipažino su Pietre Nere, darbo ir klientų aptarnavimo specifika; tradicinių Itališkų bei Puglijos regiono patiekalų gamyba; alyvuogių naudojimu įvairiuose patiekaluose; užkandžių iš restorano meniu gamyba; vietinių vaisių ir daržovių naudojimu desertuose ir karštuose patiekaluose kaip garnyro bei pagrindinio ingrediento; Puglijos regiono saldžiarūgščio vynuogių-alyvuogių padažo gamyba.

Latvijoje pirmą savaitę Smiltenes technikume vyko teorinis ir praktinis mokymas mokykloje, 4 teorijos pamokos iš ryto ir 4 popiet praktiškai taikant įgytas teorines žinias. Užsiėmimų temos: ES ir Latvijos higienos normos, virtuvės darbo taisyklės; tradiciniai Latviški patiekalai; padažai ir prieskoniai; patiekalai diabetikams ir vegetarams; baro veikla ir įranga, kokteilių ir gėrimų pateikimo taisyklės. Vėliau moksleiviai turėjo praktiką maitinimo įstaigose kur susipažino su Latvijos virtuve ir aptarnavimo bei serviravimo ypatumais.

Abejose šalyse vyko kultūrinės programos. Italijoje laisvalaikiu buvo organizuota visureigiu safari ekskursija po „Nel Parko Nazionale del Gargano“, ekskursija į marmuro kasyklas Apricenoje, kelionė į Figgijos miestą, po aplinkinius miestelius. Latvijoje vyko ekskursijos į Siguldos ir Cesio miestus, buvo aplankytos įžymios vietos, muziejai.

Vykdydami Lenardo da Vinci paprogramės kuri yra Mokymosi visą gyvenimą programos dalis (programą Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas) projektą, moksleiviai stažuotės užsienyje metu susipažino su darbo organizavimu ir darbo kultūra, įgyjo verslumo patirties. Buvo pasiekti projekto rezultatai:

•Įvykdyta gamybinė praktika pagal stažuotės programą

•Gauti stažuotės įvertinimo dokumentai – Europaso mobilumo dokumentas, priimančių bei siunčiančių organizacijų sertifikatai

•Pateiktos stažuotės ataskaitos

•Pakelta moksleivių kvalifikacija pagal profesinius poreikius

•Patobulinti praktiniai dalyvių įgūdžiai, pagerinti dalyvių kalbos įgūdžiai

Visiems projektų dalyviams buvo įteikta stažuotę užsienyje įteisinantys dokumentai-priimančios organizacijos sertifikatai, europaso mobilumo dokumentai, projektą koordinuojančios mokyklos pažymėjimai.

Visas stažuotes pilnai finansavo Švietimo mainų ir paramos fondas remiant Europos Komisijai

Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Projekto vadovė

Dalia Mockeliūnienė

„Inovacijos ES statybos ir medžio apdirbimo versle“Nr. LLP-LdV-VETPRO-2013-LT-0887

2013 metų spalio-lapkričio mėnesiais du statybos ir ir medienos apdirbimo specialybių profesijos mokytojai stažavosi Vokietijoje ir Austrijoje pagal mobilumo projektą „Inovacijos ES statybos ir medžio apdirbimo versle“ Tai Lenardo da Vinci paprogramės kuri yra Mokymosi visą gyvenimą programos dalis (programą Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas) projektas kuirio koordinatorius yra Utenos profesinio rengimo centras.

2013 m. spalio 26 d. – lapkričio 2 d. profesijos mokytojas Arūnas Morkūnas kartu su grupe kolegų iš kitų profesinių mokymo  institucijų stažavosi Austrijos Land und Forstwirtschaftlicher Betrieb priimančioje įmonėje. Stazuotės Austrijoje metu profesijos mokytojai lankėsi Volsbergo, Folkermarkto, Eibisvaldo profesinėse mokyklose. Susipažino su Austrijos profesinio mokymo sistema, su statybininkų profesiniu rengimu ir statybos pramonės naujovėmis ir pasiekimais įmonėse. Lankėsi „Sterefur“, betono ir statybinių konstrukcijų gamykloje „Beton ring“, medžio ploksčių gamykloje „Tilly", susipažino su austriško „pasyvaus“namo koncepcijos pavyzdžiais.
Priimančioji organizacija pasiūlė turiningą kultūrinę programą. Dalyviai lankėsi Klagenfurto-Karintijos sostinėje, aplankė Granatium muziejų Radentheine, Išvykos į Vieną metu susipažino su Austrijos sostinės architektūra ir jos išsaugojimu, lankėsi skrybėlių muziejuje

2013 m. gruodžio 8 d. – 14 d. profesijos mokytojas Arūnas Jarunavičius su kolegomis iš kitų Lietuvos profesinio mokymo institucijų stažavosi V.V. Beratungsservice įstaigoje, Vokietijoje. Stažuotės metu dalyviai lankėsis statybinėse firmose: „Grossmann & Berger“, „MANSARD-BAU“ GmbH ir „Kielpinski & Co. Immobilien“ bei Hamburgo mikro rajone Hafen City, kur susipažino su inovacijomis statybos versle, naujomis ir ekologiškomis statybinėmis medžiagomis, naujais statybos būdais. Lankantis Hamburgo techninėje meno mokykloje, Hamburgo profesinėse mokyklose G17 ir G12, buvo susipažinta, kaip inovatyvūs mokymo metodai ir priemonės naudojamos pirminiame profesiniame rengime ir kaip integruojama informacija apie inovacijas statybos ir medžio apdirbimo versle į specialybinius dalykus Vokietijos profesinio mokymo institucijose. Stažuotės metu dalyviai patobulino šnekamosios profesinės užsienio kalbos įgūdžius, praplėtė savo akiratį susipažino su vokiečių kultūra, tradicijomis, Hamburgo miesto architektūra ir istorija.

Visas  stažuotes pilnai finansavo Švietimo mainų ir paramos fondas remiant Europos Komisijai

Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Dalia Mockeliūnienė

LLP-LdV-IVT -2013-LT-0857STATYBA-INOVACIJOS IR PERSPEKTYVOS

2013 metų spalio mėnesį grupė statybininko specialybę studijuojančių moksleivių iš Kaišiadorių technologijų ir verslo mokyklos atlikto praktiką Vokietijoje ir Maltoje pagal Leonardo da Vinci mobilumo projektą „Statyba-inovacijos ir perspektyvos “. Šo projekto pagrindinis tikslas- tobulinti statybininkų-apdailininkų praktinius įgūdžius ir didinti jų verslumą siekiant geresnės darbo kokybės statybos sektoriuje.

Spalio pradžioje statybininko profesiją studijuojantys moksleiviai išvyko stažuotei į Maltą. Malta-egzotinė šalis pasitiko projekto dalyvius vasariška šiluma. Moksleiviai dirbo statybinėje organizacijoje, sėmėsi profesinės patirties , įgijo bendravimo įgūdžių.

Laisvalaikiu projekto dalyviai aplankė Maltos sostinę Valetą, populiarų kurortą Sliemą, plaukė į Gozo salą, apžiūrinėjo netradicinę Maltos architektūrą, autobusu apvažiavo visą salą bei džiaugėsi šilta viduržemio jūra.

Įpusėjus spaliui, kita statybininko profesiją įsigyti siekianti moksleivių grupė  išvyko į Leipcigą. Profesijos moksleiviai tris savaites stažavosi Leipcigo  statybos įmonėse, įgyjo praktinių įgūdžių, įsisavino naujas technologijas savo profesijos darbe, susipažino su stažuotės šalies kultūra, pagerino kalbinius bei bendravimo kitatautėje aplinkoje įgūdžius. Pirmą savaitę po darbo moksleiviai mokėsi vokiečių kalbos-buvo organizuoti kalbos kursai. Laisvalaikiu moksleiviai savarankiškai lankėsi įvairiuose Leipcigo istorinėse ir kultūrinės vietose. Primanti organizacija savaitgaliais organizavo kultūrinę programą-ekskursijos į Drezdeną, mašinų gamyklą, po Leipcigą, laipiojimo atrakcionai.

Vykdydami Lenardo da Vinci paprogramės kuri yra Mokymosi visą gyvenimą programos dalis (programą Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas) projektą, moksleiviai stažuotės užsienyje metu  įgyjo naujų profesinių kompetencijų, susipažino ir įsisavino naujas darbo technologijas, patobulino praktinius bei profesinius įgūdžius, susipažino su darbo organizavimu ir  darbo kultūra, įgyjo  verslumo patirties.

Buvo pasiekta numatyti projekto rezultatai: įvykdyta gamybinė praktika pagal stažuotės programą, įgytos naujos kvalifikacijos, pateiktos stažuotės ataskaitos, pagerinti dalyvių kalbos įgūdžiai, patobulinti praktiniai dalyvių įgūdžiai leisiantys lengviau integruotis Lietuvos darbo rinkoje.

Visiems projektų dalyviams buvo įteikta stažuotę užsienyje įteisinantys dokumentai-priimančios organizacijos sertifikatai, europaso mobilumo dokumentai, projektą koordinuojančios mokyklos pažymėjimai.

Visas  stažuotes pilnai finansavo Švietimo mainų ir paramos fondas remiant Europos Komisijai

Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Projekto vadovė

Dalia Mockeliūnienė

Nr LLP-LdV-PLM-2013-LT-0929„Absolventų praktika užsienyje. Karjeros startas“

2013 metų liepos-rugpjūčio mėnesiais Kaišiadorių technologijų ir verslo mokykla pagal Leonardo da Vinci programos mobilumo projektą “Absolventų praktika užsienyje. Karjeros startas” suteikė galimybę apskaitininko - kasininko profesiją įgijusiems absolventams pagerinti praktinius įgūdžius ir įgauti realios darbo patirties atliekant penkių savaičių praktiką Italijoje ir Vokietijoje. Leonardo Da Vinci paprogramė yra Mokymosi visą gyvenimą programos dalis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Absolventai dirbo priimančių organizacijų biuruose, atliko užduotis pagal savo įgytą profesiją. Praktikos metu absolventai patobulino užsienio kalbos žinias bei įgūdžius, įgijo bendravimo kitatautėje aplinkoje bei darbo komandoje patirties, susipažino su kitos šalies kultūra. Šio projekto dalyviai džiaugėsi draugiškais kolektyvais ir geranoriška pagalba, maloniu bendravimu bei galimybe išplėsti savo profesinių kontaktų tinklą.

Projekto dalyvių įgyta patirtis ir žinios buvo įvertintos išduodant „Europass“ mobilumo dokumentus ir priimančių organizacijų sertifikatus. Visas stažuotes pilnai finansavo Švietimo mainų ir paramos fondas remiant Europos Komisijai.

Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

 Dalia Mockeliūnienė

Nr. LLP-LdV- IVT- 2012- LT- 0696„Virtuvė be sienų“

2013 metų balandžio 29-gegužės 29 dienomis trys virėjo-padavėjo specialybę studijuojančios moksleivės iš Kaišiadorių technologijų ir verslo mokyklos turėjo galimybę kelti kvalifikacijos lygį, įgyti naujų gebėjimų, prisitaikyti prie naujai besiformuojančios darbo rinkos dalyvaudami Leonardo da Vinci programos  projekte „Virtuvė be sienų“. Tai Leonardo da Vinci paprogramė kuri yra Mokymosi visą gyvenimą programos dalis, o šią programą Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Šio projekto tikslai- įgyti naujos patirties gaminant maistą, jį patiekiant, serviruojant stalus, gaminant kokteilius, juos patiekiant, aptarnaujant lankytojus; įgyti naujų įgūdžių ir tobulinti jau esamus dirbant kitos šalies įmonėse, susipažystant su kitų šalių tradicijomis, papročiais ir virtuve, maisto gaminimu ir receptūra; nauju aspektu pažvelgti į savo profesiją, tobulėti kaip asmenybei.

Projekto dalyvės lankėsi Prancūzijos Lycee Professionnel Marc Godrie profesinėje mokykloje kur tobulino savo profesinius gebėjimus pasirinktoje specialybėje. Stažuotės metu moksleivės įgijo naujos patirties gamindamos maistą, serviruodamos stalus, aptarnaudamos lankytojus.

Moksleivių stažuotes pilnai finansavo Švietimo mainų ir paramos fondas remiant Europos Komisijai  Kiekvienam projekto dalyviui buvo įtekti stažuotės pripažinimo dokumentai – Europass tarptautinio mobilumo sertifikatai, pripažįstami  visose ES šalyse bei užtikrinantys sėkmingesnio įsidarbinimo galimybes.

 Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Dalia Mockeliūnienė

LLP-LdV-IVT-2012-LT-0664„Viešojo maitinimo paslaugų sektoriaus moksleivių praktinių įgūdžių tobulinimas Danijoje“

2013 metų sausio 14 –vasario 16 dienomis dvylika Kaišiadorių  technologijų ir verslo mokyklos virėjo –padavėjo profesiją studijuojančių moksleivių kartu su aštuoniais moksleiviais iš VšĮ EPMC atliko penkių savaičių stažuotę Danijos Mėsos Pramonės Kolegijoje pagal Leonardo da Vinci paprogramės  tarptautinio mobilumo projektą „Viešojo maitinimo paslaugų sektoriaus moksleivių praktinių įgūdžių tobulinimas Danijoje“. Leonardo Da Vinci paprogramė yra Mokymosi visą gyvenimą programos dalis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Projekto pagrindinis tikslas- tobulinti virėjų-padavėjų specialybės moksleivių profesines žinias, praktinius įgūdžius, bendruosius bei kalbinius gebėjimus

Moksleiviai gyveno kolegijos svečių bendrabutyje, gavo pilną maitinimą. Penkias savaites pagal jiems parengtą mokymo programą mūsų profesijos moksleiviai buvo mokinami savo studijuojamos profesijos subtilybių. Šioje Danijos kolegijoje puikiai įrengtos mokomosios virtuvės su naujausia virtuvine įranga, dirba savo srities profesionalūs dėstytojai. Moksleiviai atliko įvairias užduotis, ruošė maistą ir aptarnavo kolegijos svečius, rašė atsiskaitomuosius darbus ir juos anglų kalba pristatė kolegijos dėstytojams.

Laisvalaikiu moksleiviai lankėsi Kopenhagoje, aplankė istorijos muziejų, zoologijos sodą. Taip pat po pamokų moksleiviai galėjo lankytis sporto salėje, šokių salėje, jaunimo klube.

Stažuotė sudarė galimybes išsiugdyti verslumą, savarankiškumą, sugebėjimą integruotis kitoje šalyje, tuo pačiu didinti savo profesijos konkurencingumą;

Projekto dalyviai įgijo tarptautinio bendravimo patirties, užmezgė naujų pažinčių, susipažino su Danijos šalies kultūra, geriau išmoko užsienio kalbą.

Kiekvienam projekte dalyvavusiam moksleiviui buvo išduoti Europaso mobilumo dokumentai ir stažuotės sertifikatai. Visas stažuotes pilnai finansavo Švietimo mainų ir paramos fondas remiant Europos Komisijai.

 Projekto vadovė Dalia Mockeliūnienė

Keletas nuotraukų iš stažuotės Danijoje

LLP-LdV-VETPRO-2012-LT-0778"Profesinio praktinio mokymo kokybės tobulinimas remiantis ES šalių patirtimi"

2012/2013 mokslo metais  Kaišiadorių technologijų ir verslo mokyklos profesijos mokytojai turėjo galimybę kelti savo profesinę kvalifikaciją dalyvaudami Leonardo da Vinci paprogramės mobilumo projekte „Profesinio praktinio mokymo kokybės tobulinimas remiantis ES šalių patirtimi“. Leonardo Da Vinci paprogramė yra Mokymosi visą gyvenimą programos dalis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Šio projekto tikslas - perimti profesinio praktinio mokymo mokyklose ir verslo įmonėse patirtį, siekiant pagerinti praktinio mokymo kokybę, operatyviai tenkinant darbo rinkos poreikius.

Net aštuoni profesijos mokytojai iš Kaišiadorių technologijų ir verslo mokyklos kartu su kolegomis iš kitų profesinio mokymo įstaigų turėjo vienos savaitės stažuotes Maltoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Danijoje.

Stažuočių metu projekto dalyviai lankėsi minėtų šalių profesinio mokymo institucijose, verslo įmonėse, susipažino ir įsisavino modernius ir šiuolaikiškus praktinio mokymo metodus, perėmė profesijų, kurioms yra rengiami specialistai, technologines naujoves, įsisavino žinias ir įgūdžius, kaip tvarkyti ir atnaujinti profesinio praktinio mokymo turinį, kad jis lanksčiai būtų priderinamas prie darbo rinkos reikalavimų.

Taip pat projekto dalyviai turėjo galimybę įgyti tarptautinio bendravimo patirties, patobulinti užsienio kalbos žinias bei sugebėjimus bendrauti kitatautėje aplinkoje, bei naudojosi galimybe plėsti vertingų pažinčių ratą, pažinti turtingą kitų Europos šalių kultūrą bei tradicijas.

Kiekvienam projekto dalyviui buvo išduoti Europaso mobilumo dokumentai ir stažuotės sertifikatai. Visas stažuotes pilnai finansavo Švietimo mainų ir paramos fondas remiant Europos Komisijai.

Stažuočių metu perimta kitų šalių patirtis leis pagerinti praktinio mokymo kokybę savo mokyklose. Inovativių praktinio mokymo metodų išmokę ir savo žinias šioje srityje atnaujinę mokytojai galės efektyviau vesti užsiėmimus, taip paruošdami labiau kvalifikuotus jaunus specialistus.

 Projekto vadovė Dalia Mockeliūnienė